Markedsblikk for januar 2023

12.januar.2023 - På jobben - av Turid H. Sevaldsen
2022 endte med et stort prisfall på tvers av markedene, ikke minst har strøm- og gassprisene faltdrastisk på grunn av mildt vintervær.

Etter en ellers relativt kald start på desember endres værbildet i Norden i andre halvdel av måneden.

Les markedsblikk for januar 2023 her

07.desember.2023

Markedsblikk for desember 2023

På jobben - av Turid H. Sevaldsen

De mest omsatte futureskontraktene på det nordiske strømmarkedet steg i pris i november. Til gjengjeld faller gassmarkedet, selv om det har vært en kald avslutning på høsten.
Les mer
08.november.2023

Markedsblikk for November 2023

På jobben - av Turid H. Sevaldsen

Den helt store begivenheten på markedene i oktober var selvsagt terrorangrepet i Israel og det påfølgende krigsutbruddet, med konsekvenser som markedene fortsatt prøver å finne ut av.
Les mer
09.oktober.2023

Markedsblikk for oktober 2023

På jobben - av Turid H. Sevaldsen

Den sterkt forbedrede hydrologiske situasjonen i Norden gjorde at spotprisene stupte i september, selv om enkelte prisområder, ikke minst Danmark, holdt seg relativt høye.
Les mer
WEBMAIL MITT NEAS MIN SIDE