Markedsblikk for Mars 2022

10.mars.2022 - På jobben - av Turid H. Sevaldsen
Konflikten mellom Russland og Ukraina eskalerte voldsomt i februar, og kulminerte med en russisk invasjon, vestlige sanksjoner og tysk stopp for gassledningen Nord Stream 2.

Selv om det var noen tørre og kalde perioder, var været i Norden i februar overveiende mildt, vått og vindfullt. De relativt høye
temperaturene og de store nedbørsmengdene har ført til at den nordiske hydrobalansen er i overskudd for første gang i år.

Les hele Markedsblikk for Mars

07.desember.2023

Markedsblikk for desember 2023

På jobben - av Turid H. Sevaldsen

De mest omsatte futureskontraktene på det nordiske strømmarkedet steg i pris i november. Til gjengjeld faller gassmarkedet, selv om det har vært en kald avslutning på høsten.
Les mer
08.november.2023

Markedsblikk for November 2023

På jobben - av Turid H. Sevaldsen

Den helt store begivenheten på markedene i oktober var selvsagt terrorangrepet i Israel og det påfølgende krigsutbruddet, med konsekvenser som markedene fortsatt prøver å finne ut av.
Les mer
09.oktober.2023

Markedsblikk for oktober 2023

På jobben - av Turid H. Sevaldsen

Den sterkt forbedrede hydrologiske situasjonen i Norden gjorde at spotprisene stupte i september, selv om enkelte prisområder, ikke minst Danmark, holdt seg relativt høye.
Les mer
WEBMAIL MITT NEAS MIN SIDE